Apartamentowiec w centrum Rybnika

Opis projektu:

Miejsce:
 Rybnik
Data:
 październik 2016
Kategoria:
projekt budynku wielorodzinnego

Budynek wielorodzinny w Rybniku przy ulicy Chrobrego

To jeden z popisowych projektów naszej pracowni. Mieliśmy przyjemność projektowania obiektu znajdującego się w ścisłym centrum Rybnika.

Elewacja budynku wyróżnia się oryginalnością wśród lokalnej zabudowy, a jednocześnie wpisuje się w nią.
Kolorystykę zewnętrznych paneli elewacyjnych utrzymano w odcieniach ciemnego grafitu, zaś loggie zaakcentowano różnobarwnym żółtym tynkiem stanowiącym akcent formy. Parter budynku wydzielono wizualnie za pomocą użycia płyt betonowych.

Mieszkania parteru wzbogacone zostały o zielone tarasy. Zaś mieszkania na I, II i III piętrze wyposażone zostały w loggię z których rozpościera się widok na centrum miasta. Dzięki wysokim oknom mieszkania są dobrze doświetlone, co między innymi czyni przestrzeń cieplejszą i atrakcyjniejszą.

Każde z mieszkań posiada swoją komórkę lokatorską zlokalizowaną w piwnicy oraz miejsce postojowe w garażu podziemnym. Obiekt wyposażony został również w windę. Dodatkowo przewiduje się wykonanie parkingu dla mieszkańców z tyłu budynku.
W budynku zaprojektowano mieszkania o powierzchni użytkowej od 40-85m2. Na parterze zlokalizowano 2 mieszkania: 2 i 3 – pokojowe. Na I, II i III piętrze znajdują się po trzy mieszkania w schemacie: 1,2 lub 3-pokojowych.

Obiekt został zaprojektowany przy użyciu najnowszych materiałów budowlanych
i technologii, dzięki czemu posiada świetne parametry energetyczne i akustyczne które sprawią, że mieszkanie w nim będzie spełniało wysokie standardy.