Dom jednorodzinny na wąskiej działce

Opis projektu:

Miejsce:
 śląsk
Data:
 12 grudzień 2013
Kategoria:
projekt domu, projekty obiektów

Wąska działka, bliskie sąsiedztwo budynków oraz duży spadek terenu nie zawsze musi być przeszkodą w zaprojektowaniu swojego domu marzeń.

Mając do dyspozycji 9,0m szerokości przeznaczonej na zabudowę dom jednorodzinny zaprojektowano w układzie podłużnym. Układ funkcjonalny budynku jest na pozór tradycyjny. Na parterze można znaleźć salon z kominkiem oraz jadalnię z otwartą kuchnią. Na poddaszu znajdują się sypialnia oraz pokoje dla dzieci.

Ze względu na znaczny spadek terenu, budynek został w pełni podpiwniczony. Przestrzeń, którą uzyskano w części podpiwniczonej inwestor przeznaczył na pomieszczenia kotłowni oraz pralni, gdzie zainstalowano zsyp na brudną odzież. Do zsypu mieszkańcy mają dostęp z każdej łazienki w domu. Wschodnia części piwnicy znajduje się w całości powyżej terenu, dlatego pomieszczenie te przeznaczono na cele rekreacji indywidualnej. Takie pomieszczenie można wykorzystać na domową biblioteczkę, salkę kinową czy domową winniczkę, gdzie można odpocząć i spędzić wolny czas.