Dom jednorodzinny w Katowicach

Opis projektu:

Miejsce:
 Katowice
Data:
 luty 2017
Kategoria:
projekt domu, projekty obiektów

Duża przestrzeń, elegancja i luksus to 3 słowa charakteryzujące ten projekt!

Budynek posiada dwie kondygnacje nadziemne. Na parterze zaprojektowano część ogólnodostępną w skład której wchodzi m.in..: salon o powierzchni 50m2 integralnie połączony z jadalnią oraz otwartą kuchnią z wyspą oraz toaletę dostępną dla gości. Dzięki wielkiej powierzchni przeszkleń w salonie zatarto granicę między wnętrzem a zewnętrzem. Ponadto salon został wyposażony w bezpośrednie wyjście na taras z basenem.

Ponadto na parterze wydzielono również strefę indywidualną stanowiącą pokój wraz z prywatną garderobą i łazienką. Atutem jest również duży garaż dostępny bezpośrednio z korytarza.

Na piętrze znajdują się 3 pokoje sypialniane, garderoba i łazienka. Każdy pokój wyposażony jest w indywidualny taras co stanowiło jedne z wytycznych inwestora. Ciekawym elementem jest również antresola z której rozpościera się widok na salon z jadalnią.
Podstawę bryły budynku stanowią połączone ze sobą prostopadłościany. Elewacja jest spójna materiałowo oraz stylistycznie w stosunku do wnętrza budynku. Dominującymi kolorami użytymi na elewacji są odcienie szarości i bieli które w połączeniu z dużą powierzchnią przeszkleń pozwolą na wpisanie się obiektu w istniejący krajobraz oraz nadanie mu prostej ale jakże eleganckiej formy.
Dane liczbowe charakteryzujące dom:
-powierzchnia użytkowa 367 m2
-kubatura netto 1080 m3