Dom Kostka

Opis projektu:

Miejsce:
 Orzesze
Data:
 styczeń 2016
Kategoria:
projekt domu, projekt elewacji, projekty obiektów

Dom kostka to sztandarowy przykład często spotykanego „archi-problemu” z obiektami wybudowanymi w dawniejszych latach i pozostawionych w stanie niewykończonym przez długi czas. Zdarza nam się spotykać z sytuacją kiedy inwestor przerwał budowę na długi czas i po kilku lub nawet kilkunastu latach chciałby ukończyć tę budowę, ale nie podoba mu się dawny projekt gdyż np. styl aktualnie powstałych obiektów się zmienił czy chociażby układ funkcjonalny już mu nie odpowiada ponieważ potrzeby rodziny uległy zmianie.
Taka sytuacja nie stanowi dla nas problemu! Dom „kostka” jest dowodem na to, że każdy dom możemy dostosować do potrzeb i gustu inwestora. Staramy się spełnić w miarę możliwości wszystkie wymagania przyszłych domowników.
Dom „kostka” w Orzeszu to obiekt posiadający trzy kondygnacje.
Kondygnacja -1 została dostosowana do wydzielenia następujących pomieszczeń: garaż jednostanowiskowy, kotłownia oraz 3 pomieszczenia gospodarcze. Piwnica dostępna jest zarówno z klatki schodowej wewnątrz budynku jak i z zewnątrz.
Na parterze zlokalizowano strefę ogólnodostępną która zawiera takie pomieszczenia jak: wiatrołap z garderobą, kuchnia ze spiżarnią, salon z jadalnią oraz WC. Dodatkowym atutem jest zadaszony taras na który można dostać się bezpośrednio z salonu bądź dzięki schodom prowadzącym do ogrodu.
I piętro zostało przeznaczone na 2 pokoje dziecięce, sypialnię z garderobą oraz łazienkę wraz z pralnią.
Elewacja obiektu wykończona została za pomocą tynku w kolorze śnieżno białym. Ciekawym akcentem jest zastosowanie drewna na elewacji. Posiada on atut zmienności w czasie. Drewno z racji tego, iż jest materiałem naturalnym, wraz z mijającym czasem zmienia swój odcień dzięki czemu budynek nie będzie nudny a jego odcienie będą ulegały zmianie. Poza tym dodatki stanowią: grafitowa blacha tytanowo-cynkowa oraz szare płytki elewacyjne.
Powierzchnia użytkowa domu „kostki” wynosi 219,9m2.