Metamorfoza domu

Opis projektu:

Miejsce:
 Otwock
Data:
 maj 2016
Kategoria:
projekt domu, przebudowa

Dom w Otwocku to jedna z bardziej spektakularnych metamorfoz które mieliśmy możliwość wykonywać.
Przyszło nam się zmierzyć z dość specyficznym typem elewacji z której nowo nabyły inwestor nie był zadowolony. Postanowiliśmy dosyć radykalnie zmienić wygląd budynku.
Z elewacji frontowej usunęliśmy wieżowy (ostrosłupowy) dach i zastąpiliśmy go tarasem z którego właściciele mogą podziwiać roztaczający się widok na działkę. Ponadto półkoliste łuki przy wejściu zostały wyrównane do pierwszej strefy kolorystycznej elewacji. Rozłożyste schody widoczne od frontu zostały przekształcone na taras dostępny z poziomu parteru.
Zmianie w dużym stopniu uległ dach. Zarówno na elewacji frontowej jak i reszcie naczółki zostały skrócone dzięki czemu pojawiło się więcej koloru na elewacji. Metamorfozie uległo również pokrycie dachowe. Papa asfaltowa została pokryta dachówką ceramiczną w odcieniu antracytowym.
Budynek kolorystycznie został podzielony na dwie części: poziom parteru zaakcentowaliśmy szarym tynkiem zaś piętro zyskało odcień bieli. Dodatkowo na elewacji pojawiło się drewno w odcieniu zbliżonym do teaku naturalnego który wspaniale kontrastuje z aluminiowymi barierkami, przeszkleniami oraz uzupełnia stolarkę okienną i drzwiową występującą w podobnej kolorystyce.
Do wykończenia cokołu budynku wykorzystano płytki betonowe w kolorze grafitowym.
Ten przykład pokazuje, że żadna metamorfoza nie stanowi dla nas problemu. Jesteśmy gotowi przyjmować wszelkie wyzwania i zmieniać Państwa budynki na ciekawe obiekty architektoniczne w których zarówno będzie się dobrze mieszkało jak i miło nań patrzało!