Pokój dziecięcy połączony z mini biurem

Opis projektu:

Miejsce:
 Ornontowice
Data:
 październik 2014
Kategoria:
biuro, pokój dziecięcy, projekty wnętrz

Urządzając pokój dla niemowlęcia powinniśmy kierować się tym, abyśmy to my – rodzice czuli się w nim dobrze i chcieli chętnie w nim przebywać. Pokój niemowlęcy urządzamy więc w stylu nam odpowiadającym. Niemniej jednak – powiniem om spełniać swoje konkretne funkcje.

Najważniejsze elementy, które powinny znaleźć się w pokoju niemowlaka to: łóżeczko, komoda, regał lub szafa do przechowywania ubrań i akcesoriów, przewijak. Bardzo dobrze, żeby znalazło się również miejsce na wygodny fotel, który swoje zastosowanie znajdzie podczas karmienia lub czuwania nad maleństwem.
Dobrze jeżeli w pokoju zamontujemy nie tylko górne oświetlenie, ale również dyskretne oświetlenie boczne, która oświetli pokój np. w momencie nocnego karmienia czy przewijania, bez używania głównego, mocniejszego oświetlenia.

Przestrzeń należy zaaranżować tak, by pomieszczenie było funkcjonalne i spełniało powyższe wymagania.

Urządzanie przestrzeni dla noworodka nie jest łatwe, nawet jeśli możecie przeznaczyć na to osobny pokój. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy jeden pokój powinien łączyć w sobie kilka funkcji.

W galerii przedstawiamy realizację pokoju dla niemowlaka, w którym musieliśmy wygospodarować kącik biurowy. Z uwagi na szybki termin całej realizacji, częściowo projektowaliśmy na żywo podczas remontu. Rezultat oceńcie sami.