Projekt domu parterowego

Opis projektu:

Miejsce:
 Rybnik
Data:
 lipiec 2015
Kategoria:
projekt domu, projekty obiektów

Budynek parterowy jednorodzinny w Rybniku nawiązuje formą oraz układem do nowoczesnych kanonów architektury. Obiekt dzięki zlokalizowaniu na obszernej działce mógł zostać zaprojektowany jako jednokondygnacyjny.
Elewacja została utrzymana w odcieniach bieli i szarości. Materiały dominujące na zewnętrz budynku to tynk i drewno. Zaś dopełnienie formy zostało osiągnięte poprzez zastosowanie akcentu na elewacji stanowiącego wykończenie wjazdu do garażu płytami cementowymi oraz całkowitym przeszkleniem salonu.
Układ funkcjonalny jest prosty i jednocześnie zaspokajający wszystkie potrzeby inwestora. Ponadto dom spełnia wymogi odpowiadające budynkom przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Stanowi świetną alternatywę na dom zarówno dla osób młodych jak i w podeszłym wieku dzięki temu, że nie posiada żadnych barier a jego obsługa jest równie prosta jak i rozmieszczenie pomieszczeń.
W budynku zaprojektowano: kuchnię otwartą na jadalnię oraz salon, dwa pokoje, sypialnię wraz z garderobą, łazienkę, pomieszczenie gospodarcze oraz garaż dwustanowiskowy.
Dane liczbowe charakteryzujące dom:
-powierzchnia użytkowa 157,30 m2,
-kubatura netto 435,73 m2