Projekt elewacji i tarasu

Opis projektu:

Miejsce:
 Orzesze
Data:
 czerwiec 2016
Kategoria:
projekt elewacji, projekt tarasu

W czerwcu 2016r. mieliśmy możliwość zaprojektowania elewacji domu jednorodzinnego w Orzeszu oraz tarasu z widokiem na ogród.
Cała kompozycja nastawiona jest na dosyć nowoczesną stylistykę dążącą do zminimalizowania ilości różnych materiałów i kolorów dobranych do istniejącego obiektu.
Zewnętrzna kolorystyka budynku została utrzymana w odcieniach bieli i szarości z dodatkami ciemnego drewna. Ściany zostały pokryte tynkiem akrylowym w kolorze śnieżnej bieli. Dopełnienie całości stanowią płyty betonowe znajdujące się między wnękami okiennymi.
Dach został pokryty dachówką ceramiczną w kolorze ciemnej czekolady. W tym samym odcieniu została zachowana stolarka okienna i drzwiowa oraz drewniane dodatki na elewacji.
Taras zaprojektowaliśmy jako półotwarta strefa. Zadaszenie wykonano z tkaniny zamocowanej na profilach umożliwiających przysłonięcie dowolnej części tarasu. Wychodząc z salonu po lewej stronie rozdzielenie powierzchni tarasowej od ogrodu uzyskano za pomocą drewnianych żaluzji które dzięki możliwości regulacji pozwalają na rozmaitą grę światła wpadającego do strefy rekreacyjnej.
Dodatkowo inwestorzy zażyczyli sobie kominek wykończony płytami betonowymi oraz przegrodę gabionową którą w przyszłości częściowo pokryją rośliny pnące. Dodatkowo zaprojektowano betonowe donice dekorujące obejście domu.