Projekt elewacji nowoczesnej willi

Opis projektu:

Miejsce:
 Orzesze
Data:
 marzec 2015
Kategoria:
projekt domu, projekt elewacji

Projekt elewacji nowoczesnej willi w Orzeszu
Elewacja nowoczesnej willi została zaprojektowana stosownie do wnętrza obiektu. Możemy tutaj mówić o następujących hasłach: elegancja, szyk, nowoczesność!
Mimo tego, iż wszystko wydaje się bardzo luksusowe i wystawne, to wcale nie wyklucza to ciepłej i przytulnej atmosfery domowego ogniska.
Do wykończenia elewacji użyto głownie trzech materiałów: tynk, drewno i płytki elewacyjne.
Tynk występuje tutaj w odcieniu bieli. Płytki elewacyjne wykonane z betonu posiadają odcień grafitowy. Akcent kolorystyczny stanowi okładzina drewniana dzięki której cała kompozycja staje się cieplejsza i mniej „surowa” dla obserwatora. Wybraliśmy drewno w typie dębu calvados które jest zarówno efektowne wizualnie jak i wytrzymałe technicznie.
Dużym atutem dla całości odbioru są tarasy zaakcentowane szklanymi barierkami wprowadzającymi w założenie nutę nowoczesności i luksusu.
„Nowoczesna willa” bardzo ciekawie wygląda również nocą. Poprzez wyprowadzenie światła z podcienia nad drzwiami wejściowymi uzyskaliśmy atrakcyjne podkreślenie strefy wejściowej. Poza tym obiekt został oświetlony z każdej strony co pozwoliło na osiągnięcie jeszcze lepszego efektu wizualnego.