Projekt nowoczesnej kuchni

Opis projektu:

Miejsce:
 Rybnik
Data:
 20 listopad 2013
Kategoria:
kuchnia, projekty wnętrz

Niewielka powierzchnia kuchni, duża liczba zabudowanych szafek oraz wygospodarowanie przestrzeni jadalnianej.

Kuchnia została zaprojektowana w uniwersalnych odcieniach bieli, szarości i czerni. Taka koncepcja pozwala na dowolne dodawanie akcentów kolorystycznych w detalach i odświeżenie wizerunku pomieszczenia w łatwy sposób.

Bardzo ważną kwestią w kuchni jest powierzchnia blatów. Aby swobodnie móc przygotowywać posiłki, powierzchnie robocze powinny być jak największe. W tym przypadku mamy klasyczny układ w kształcie „U” zbudowany z szafek stojących.

Na jednej ze ścian wykonano meble pod sufit, w których zabudowano piekarnik oraz kuchenkę mikrofalową. Znalazła tam także swoje miejsce lodówka. W niewielkiej kuchni zamkniętej na salon wstawiono stół dla trzech osób.
Na drugim ramieniu „U” nie ma szafek wiszących. Wykonano tam element dekoracyjny w postaci wiszącej donicy, w której zaproponowano sztuczną trawę. Donica pełni również funkcję lampy oświetlającej blat.

Sporo problemu w kuchni może sprawić przestrzeń pomiędzy meblami stojącymi, a wiszącymi. W tym przypadku wykorzystano płytki z teksturą wypukłą w czarnym kolorze, co w momencie podświetlenia daje ciekawy efekt.