Projekt współczesnej willi

Opis projektu:

Miejsce:
 Łaziska Górne
Kategoria:
projekt domu, projekt elewacji, projekty obiektów

Dom jednorodzinny w Łaziskach Górnych został zaprojektowany w połączeniu ducha tradycyjnej „willi polskiej” wraz z nowoczesnym odzewem architektury. Elementy pozwalające na wpisanie się bryły w otoczenie to m.in.: ciemnobrązowa dachówka ceramiczna, jasna, pastelowa elewacja podkreślona brązową stolarką okienną i drzwiową oraz cokół wykończony cegłą klinkierową.
Budynek wykorzystuje działanie nowoczesnych technologii OZE – odnawialne źródła energii. W budynku zastosowano pompę ciepła (wykorzystująca ciepło geotermalne) oraz panele fotowoltaiczne (czerpiące energię słoneczną pozwalająca na zapewnienie odpowiedniej dostawy energii elektrycznej budynku).

Układ funkcjonalny domu zaplanowano z myślą o rodzinie 4/5 osobowej. Obiekt jest całkowicie podpiwniczony. Ciekawym elementem projektu jest sauna oraz siłownia znajdujące się w kondygnacji podziemnej. Ponadto w piwnicy zaprojektowano również pomieszczenie techniczne, pralnie, WC, oraz powierzchnię dodatkową możliwą do wykorzystania na dowolne cele.
Na parterze zlokalizowano następujące pomieszczenia: dwustanowiskowy garaż, przedsionek z którego możemy dostać się bezpośrednio do kuchni lub do korytarza z klatką schodową, salon wraz z jadalnią otwarte na kuchnię i taras, łazienkę oraz gabinet.
Poddasze zaprojektowano jako sfera dostępna wyłącznie dla domowników. Na tej kondygnacji znajdują się: 2 pokoje dziecięce wraz z balkonami, 1 pokój dodatkowy, łazienka oraz sypialnia posiadająca indywidualną garderobę oraz toaletę. Poza tym właściciele mogą spędzać czas na przestronnym tarasie dostępnym bezpośrednio z sypialni.
Obiekt został zaprojektowany od podstaw z myślą o potrzebach funkcjonalnych i materialnych właścicieli oraz właściwym usytuowaniem pomieszczeń będących w zgodzie z naturalnym oświetleniem które wynika z właściwego ulokowania względem stron świata.
Powierzchnia użytkowa budynku wynosi: 340 m2.