fbpx

ROZWIĄZANIA ARCHITEKTONICZNE, KTÓRE NIE NALEŻĄ DO STANDARDÓW

utworzone przez wrz 13, 2014Architektura, Dom, Inspiracje0 komentarzy

  1. Strona główna
  2.  » 
  3. Architektura
  4.  » ROZWIĄZANIA ARCHITEKTONICZNE, KTÓRE NIE NALEŻĄ DO STANDARDÓW

Zamawiasz projekt indywidualny i chcesz w pełni wykorzystać wynikające z tego możliwości? Zobacz, jakie niestandardowe rozwiązania możesz zasugerować architektowi. Sprawdź, czy znajdą zastosowanie w Twoim domu i będą odpowiadały Twoim pragnieniom i potrzebom.

Jakie są Twoje pasje? Na co powinieneś postawić w projekcie swojego wymarzonego domu?

Profesjonalne gotowanie

Jeśli gotowanie jest dla Ciebie pasją a nie obowiązkiem, powinieneś zastanowić się nad wprowadzeniem do projektu rozwiązań sprzyjających rozwijaniu kulinarnego hobby. Przede wszystkim powiększ domową kuchnię – niech zmieści się w niej wszystko, czego kiedykolwiek mógłbyś potrzebować. Obok niej umieść pojemną i wygodną spiżarnię. Powiedz architektowi, aby wcisnął w projekt również małą wędzarnię i piwniczkę na wino, a w obrębie tarasu zaplanował miejsce na grilla.

Fitness

Na co dzień dbasz o kondycję fizyczną i sylwetkę? Jeżeli chcesz, aby Twój dom sprzyjał aktywności fizycznej, spróbuj zastosować w nim kilka prostych rozwiązań. Na pewno w projektowanym dla Ciebie budynku zmieści się mała salka gimnastyczna – wykorzystaj to! W takim pomieszczeniu będziesz ćwiczyć przez lata, dzięki czemu zaoszczędzisz na karnetach i kosztach dojazdów na fitness, a także zyskasz nieoceniony spokój. Nie zapomnij o tym, aby obok domowej siłowni znalazła się łazienka z prysznicem. Jeśli często biegasz, postaraj się o to, by prysznic znalazł się również w łazience na parterze, położonej niedaleko wejścia.

Domowe Spa

Wbrew pozorom nie trudno jest stworzyć w zaciszu własnego domu namiastkę SPA. Zawsze o tym marzyłeś? Spróbuj urzeczywistnić swoje pragnienia. Nie musisz wiele. Wystarczy, że powiększysz łazienkę i wyposażysz ją w dużą wannę z hydromasażem. Obok możesz zaplanować saunę fińską i pomieszczenie relaksacyjne. Pamiętaj o odpowiedniej aranżacji tej strefy – postaraj się umieścić w niej dużo roślin, świec i naturalnych materiałów takich jak kamień i drewno.

Specjalnie dla dzieci

Niegdyś w każdym polskim dworku znajdowało się jedno pomieszczenie przeznaczone dla dzieci. Była to tak zwana bawialnia. Dziś większość inwestorów planuje jedynie osobne pokoje dla dzieci, a szkoda. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko i Twoje dzieci są w podobnym wieku, zastanów się nad urządzeniem im bawialni – pomieszczenia, w którym pociechy będą mogły spędzać wspólnie czas. Znajdą się w nim wszystkie zabawki, gry planszowe i inne dziecięce szpargały które normalnie zawalają ich zazwyczaj małe pokoiki. Co więcej, dzieciaki lepiej zżyją się ze sobą przebywając w jednym wnętrzu.

Hobbystyczne

Rzeźbisz w drewnie, malujesz obrazy, tworzysz instalacje 3d? A może majsterkujesz, projektujesz i szyjesz ubrania lub tworzysz biżuterię? Czymkolwiek się zajmujesz, potrzebujesz specjalnej pracowni. Zazwyczaj nie musi mieć ona dużej powierzchni. Wystarczy już taka dziesięciometrowa. Musi być jednak dobrze oświetlona, oddalona od strefy dziennej i perfekcyjnie wyposażona – tak, abyś mógł całkowicie oddać swojemu hobby.

Powyższe rozwiązania nie należą do standardowych. Rzadko pojawiają się w gotowych projektach domów. Dlatego, jeśli korzystasz z usług architekta, możesz z powodzeniem je wprowadzić – oczywiście, jeśli któreś z nich uważasz za praktyczne i ciekawe.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *