fbpx

PIĘKNY I FUNKCJONALNY DOM, CZYLI: DLACZEGO WARTO ZATRUDNIĆ ARCHITEKTA WNĘTRZ?

utworzone przez paź 6, 2015Inspiracje0 komentarzy

  1. Strona główna
  2.  » 
  3. Inspiracje
  4.  » PIĘKNY I FUNKCJONALNY DOM, CZYLI: DLACZEGO WARTO ZATRUDNIĆ ARCHITEKTA WNĘTRZ?

tresc

Piękny dom to marzenie wielu osób. Gdy już uda się je zrealizować, przywiązujemy ogromną wagę do projektu nieruchomości. Pilnujemy, by architekt stworzył dla nas przestrzeń idealną: z odpowiednią wielkością i wygodnym rozmieszczeniem pokoi, z odpowiednią liczbą okien, przestrzeń ładną, przestronną i funkcjonalną. Niestety, wiele osób zapomina, że wybudowanie bryły budynku to dopiero początek, a nie koniec, kreowania idealnej prywatnej przestrzeni życiowej. Przecież to przede wszystkim wnętrza, ich styl, charakter i panująca w nich atmosfera, wpływają na komfort życia domowników.

Projektant wnętrz – tak, czy nie?

Etap urządzania wnętrz rozpoczynamy od podjęcia szalenie istotnej decyzji: działamy samodzielnie, czy korzystamy z pomocy eksperta? Zwykle – najczęściej ze względów finansowych – decydujemy się na to pierwsze rozwiązanie. Tymczasem, bardzo często okazuje się, że samodzielne próby odwzorowania wnętrz, oglądanych na zdjęciach w portalach internetowych są nie tylko obarczone wieloma trudnościami, ale i nieekonomiczne. Nawet, jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, dobrze jest zwrócić się po pomoc do doświadczonego architekta wnętrz. Pomoże on nie tylko właściwie zagospodarować przestrzeń oraz uzyskać wnętrza atrakcyjne wizualnie, ale zoptymalizuje też koszty remontów i sprawi, że zmieścimy się z urządzaniem pomieszczeń w ustalonym na początku budżecie.

Zalety, płynące ze współpracy z architektem wnętrz

Plusów współpracy z kimś doświadczonym, kto pomoże nam uzyskać wyjątkowe wnętrza w naszym domu, jest całe mnóstwo. Po pierwsze: architekt potrafi zagospodarować przestrzeń w taki  sposób, by dobrze ją wykorzystać. Zaprojektowane przez niego mieszkanie będzie w pełni funkcjonalne, dzięki czemu będzie się w nim żyło niezwykle komfortowo. Po drugie: umiejętności projektanta pozwalają mu zaaranżować przestrzeń w taki sposób, by podkreślić jej największe atuty i ukryć ewentualne niedoskonałości. Zwolennicy samodzielnego urządzania domu są zdania, że pragną wnętrz swojskich i przytulnych, a nie rodem z katalogów sklepów meblowych. Prawda jest jednak taka, że dobry architekt wnętrz potrafi połączyć nasze indywidualne gusta z obowiązującymi trendami, uzyskując pomieszczenia modne, ale i oryginalne, w pełni dopasowane do naszych potrzeb. Mówiąc o zaletach współpracy z projektantem, koniecznie trzeba wspomnieć o aspekcie ekonomicznym. Architekt potrafi dobrać materiały w taki sposób, by możliwie najniższym kosztem otrzymać najlepszy i trwały efekt. Jako osoba, działająca w branży, posiada różnego typu kontakty, dzięki czemu nierzadko umożliwia nam nabycie poszczególnych materiałów i sprzętów w atrakcyjnych cenach. Ponadto, dobrze przygotowany projekt zapobiega pomyłkom i kosztownym poprawkom. Wreszcie: współpraca z architektem wnętrz to niezwykła oszczędność czasu, ponieważ zna on rynek i dostępne produkty i potrafi zaproponować nam optymalne rozwiązania, bez konieczności przeglądania z nami tysięcy gadżetów i materiałów wykończeniowych.

Jak znaleźć architekta idealnego?

Jeśli już decydujemy się na współpracę z architektem wnętrz, należy wybrać takiego projektanta, który spełni nasze oczekiwania i który sprawi, że pomieszczenia w naszym domu będą dla nas idealne pod każdym względem. Na co zwrócić uwagę, poszukując projektanta? Przede wszystkim warto przejrzeć portfolio jego dotychczasowych osiągnięć. Dzięki temu dowiemy się, czy styl danego architekta nam odpowiada i czy dotychczasowym realizacjom nie mamy nic do zarzucenia. Równie ważna jest komunikatywność: architekt wnętrz to osoba, z którą spędzimy dużo czasu, musi nam się dobrze z nim rozmawiać. Upewnijmy się, że architekt potrafi słuchać klienta i wyciągać wnioski – unikajmy osób, które za wszelką cenę próbują nam narzucić swoją wizję, kompletnie ignorując nasze potrzeby. Dobry architekt potrafi wyjść z inicjatywą i zaproponować ciekawe rozwiązania, jednocześnie mając na uwadze oczekiwania klienta.

Decydując się na pomoc architekta w urządzaniu wnętrz, zyskujemy pewność, że pomieszczenia w naszym domu będą w pełni funkcjonalne, piękne i modne, a jednocześnie ponadczasowe. W ten sposób zagwarantujemy sobie spójny charakter wszystkich pomieszczeń, ograniczymy do minimum liczbę koniecznych w przyszłości remontów, zwiększymy wartość posiadanej nieruchomości (co będzie szczególnie istotne, gdy zechcemy ją sprzedać lub wynająć) i ograniczymy wydatki na zakup materiałów wykończeniowych oraz elementów wyposażenia wnętrz.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *