fbpx

KLASYCZNE, REWELACYJNE, WIELOFUNKCYJNE – MEBLE, KTÓRE MUSISZ MIEĆ

utworzone przez paź 9, 2019Inspiracje0 komentarzy

  1. Strona główna
  2.  » 
  3. Inspiracje
  4.  » KLASYCZNE, REWELACYJNE, WIELOFUNKCYJNE – MEBLE, KTÓRE MUSISZ MIEĆ

Są takie meble, których funkcji nie da się jednoznacznie określić. Pasują do każdego domu i mieszkania, przyjmują rozmaite postaci i można je zastosować w dowolnym pomieszczeniu. Są doskonałą inwestycją na lata,. Ewoluują z czasem i zmieniającymi się potrzebami domowników. Poznajcie meble wielofunkcyjne, prawdziwe must-have w każdym domu!

K jak klasyczna komoda

Komoda to mebel o średniej wysokości wyposażony w kilka praktycznych szuflad. Mieści się wszędzie i nie zagraca nawet najmniejszych powierzchniowo pomieszczeń. Można w niej przechowywać praktycznie wszystko – od ubrań, przez akcesoria biurowe, zastawę stołową, żywność suchą, ozdoby, zabawki, aż po narzędzia techniczne. Mebel ten posiada także wielofunkcyjny blat, który można wykorzystać na ogromną ilość sposobów. Komodę z powodzeniem można zastosować do podziału pomieszczeń na funkcjonalne części.

Komoda znajdzie swoje zastosowanie w każdym wnętrzu. W salonie może pełnić funkcję stolika pod telewizor i sprzęt RTV, z miejscem do przechowywania gier wideo, pilotów i filmów DVD. W łazience staje się pojemną bieliźniarką, w której wygodnie przechowuje się czyste ręczniki i rzadziej używane kosmetyki czy akcesoria do pielęgnacji. Jej blat idealnie nadaje się do ekspozycji różnych akcesoriów i dekoracji np. przyborników łazienkowych, aromatycznych świec czy ozdobnych kamieni. Komodę warto także postawić w jadalni. Tam stanowi dodatkowy stół, na którym można postawić np. suche przekąski, a także miejsce do przechowywania talerzy, sztućców, pater, misek, serwetek i innych dekoracji stołu. Komoda sprawdza się równie dobrze w pokojach dziecięcych i młodzieżowych, w których pełni funkcję garderoby, schowka na zabawki czy przedmioty szkolne. Blat komody postawionej w pokoju dziecięcym służy pociechom od narodzin aż do wyprowadzki. Na początku może być praktycznym miejscem do przewijania niemowlęcia, później wystawą ukochanych pluszaków i zabawek, aby w czasach szkolnych stać się galerią zdjęć klasowych czy też pucharów i dyplomów za szczególne osiągnięcia. Komoda to także mebel sprawdzający się w przedpokoju. Pomieści naprawdę dużo par butów, a także parasolki czy gazety, a na jej blacie powstanie praktyczne miejsce na klucze, czapki i szaliki. Gdzie jeszcze może stanąć komoda? Odpowiedź brzmi – wszędzie! W garażu jest idealnym przybornikiem narzędziowym, w spiżarni przechowalnią na weki i puste słoiki, w garderobie szafką na bieliznę. Jej możliwości są nieograniczone.

R jak rewelacyjny regał

Prosta konstrukcja pełna otwartych półek – oto, czym jest regał. Ten mebel to prawdziwy as przestrzeni. Wielofunkcyjny niczym najdroższe roboty kuchenne. Dzieli i łączy, przechowuje, zdobi… ach, czego on nie robi!

Regał najczęściej stawia się w pokoju dziennym lub salonie. Tam, w zależności od potrzeb mieszkańców pełni rozmaite funkcje. Jest biblioteczką eksponującą ulubione książki i magazyny, stojakiem na płyty CD, DVD i gry, albo otwartą witrynką na designerskie ozdoby i akcesoria. Do regału często dokupuje się ozdobne pojemniki i pudełka, które nie tylko uatrakcyjniają jego skromny, uniwersalny wygląd, ale również pozwalają na umieszczenie w nim znacznie większej ilości rzeczy w sposób zorganizowany i schludny. Regał, który „przejadł się” w salonie można przestawić do pokoju dziecięcego. W końcu miejsca na zabawki, książki i ozdoby u dzieci nigdy za wiele! Półki regału okazują się bardzo przydatne w łazience. Można na nich przechowywać szczoteczki i kosmetyki, ładnie poskładane ręczniki, radyjko i akcesoria pielęgnacyjne. W biurze zaś, regał okazuje się idealnym miejscem na segregatory z dokumentami i akcesoria piśmiennicze. Również w przedpokoju stanowi on przydatne wyposażenie. Czym tam może się pochwalić? Tym, że przeobraża się w półkę na buty, czapki, szaliki i rękawiczki, prasę, klucze, smycz dla psa – a wszystkie te rzeczy można przechowywać na wielu poziomach, jak człowiekowi wygodniej. Niezastąpiony, ponadczasowy regał to idealny mebel do spiżarni, komórek lokatorskich i warsztatów. Wszystko dzięki jego imponującej pojemności – zmieści się w nim wszystko, na co nie ma miejsca na podłodze czy w innych meblach.

W jak wygodna wersalka

Wersalka, czyli sofa rozkładana z pojemnikiem na pościel to prawdziwa królowa mieszkań w blokach z wielkiej płyty. Nic dziwnego, w końcu to nie jedynie kanapa, na której usiądzie aż czterech gości. To także łóżko, miejsce do przechowywania i… Bóg wie co jeszcze.

Wersalka najlepiej sprawdza się w mniejszych mieszkaniach i domach, w których gospodarze nie mają osobnej sypialni. Za dnia pełni funkcję sofy, a w nocy – szerokiego i wygodnego łóżka dla dwóch osób. Szybko się rozkłada i składa, wyposażona jest w pojemnik do przechowywania pościeli, na którą nie trzeba szukać dodatkowego miejsca. W praktyce jednak, wersalkę warto wstawić nawet do większych mieszkań czy domów. Dlaczego? Ponieważ zawsze stanowi ona nie tylko miejsce do siedzenia, ale także awaryjne łóżko do spania, na przykład dla gości. To doskonała alternatywa dla osobnego pokoju gościnnego, który przecież tak rzadko jest eksploatowany. Wersalka to przyjaciel dzieci. W pokoju maluchów to nie sofa ani leżanka, ale trampolina do skakania i prawdziwy plac zabaw. Co więcej, ta strefa zabawy łatwo przeobraża się w łóżko dla kolegów i koleżanek zostających na noc, a jej pojemnik na pościel jest idealnym miejscem do przechowywania rzadziej używanych zabawek czy ubrań sezonowych! Wersalka jest wygodnym siedziskiem i jednocześnie pojemną szafką – dlaczego więc nie można jej wstawić do hallu, jeśli ma się w nim wystarczająco dużo miejsca? Zawsze łatwiej będzie dzieciom i starszym zakładać buty, a goście będą mogli przeczekać nagły deszcz lub zastanowić się spokojnie, czy rzeczywiście chcą już wychodzić. Wersalkę można z powodzeniem postawić również w większej kuchni. To gwarancja jeszcze bardziej udanej imprezy. Mebel ten, choć tak niedoceniany, ma naprawdę wiele zastosowań.

Komoda, regał i wersalka to wielkie trio ponadczasowych i wielofunkcyjnych mebli, w których inwestycja nigdy nie idzie na marne. Mogą stanowić one po prostu miejsce do przechowywania rozmaitych przedmiotów, ale także przegrody dla pomieszczeń. Przyjmują także wiele innych, ciekawych i wartych wdrożenia funkcji. Komoda, regał i wersalka to meble pasujące do wszystkich wnętrz i każdego domu. Meble, które można dowolnie przestawiać i modyfikować ich przeznaczenie. Naprawdę warto je mieć.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *