fbpx

Garaż czy wiata

utworzone przez lis 4, 2019Bez kategorii0 komentarzy

  1. Strona główna
  2.  » 
  3. Bez kategorii
  4.  » Garaż czy wiata

Chcąc wykonać zadaszenie nad miejscem postojowym dla swojego samochodu warto zastanowić się nad następującymi rozwiązaniami: garaż (wolnostojący / wbudowany w bryłę budynku) czy wiata.

Poznaj swoje potrzeby

Należy wziąć pod uwagę wygody które będą decydować o naszym wyborze. Często warunki atmosferyczne tj. mróz, wiatr, deszcz, śnieg lub grad wpływają na komfort tego wyboru. Przenosząc zakupy z wiaty do domu jesteśmy narażeni na działanie czynników zewnętrznych. To samo tyczy się garażu wolnostojącego, ale nie dotyczy garażu wbudowanego w bryłę budynku. Poza tym w garażu mamy możliwość magazynowania rzeczy oraz stanowi on na tyle komfortowe pomieszczenie, że chociażby w zimie można spokojnie naprawiać samochód nie przejmując się mrozem lub śniegiem. Posiadając garaż nie zmartwi nas również poranne drapanie oszronionych szyb samochodowych, czego nie możemy spodziewać się posiadając wiatę.

Koszty budowy – czy warto dopłacić?

Kolejnym bardzo istotnym aspektem są koszty wykonania tych obiektów. Garaż jest znacznie droższą opcją. Zaś wiatę w zależności od skomplikowania konstrukcji możemy wykonać za dużo mniejsze pieniądze.

Formalności i pozwolenia

Warto pamiętać, iż przy wykonywaniu garażu wolnostojącego musimy liczyć się nie tylko z nakładem pracy i kosztów ale i z czasem poświęconym na zgłoszenie chęci budowy obiektu budowlanego odpowiednim instytucjom. To samo tyczy się większych wiat. Bardziej szczegółowych informacji możemy zaczerpnąć korzystając z Ustawy o Prawie budowlanym a dokładniej z art. 29, ust.1.

Bezpieczeństwo

Ponadto garaż może stanowić pewnego rodzaju sposób zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą, gdyż jest on zamkniętym pomieszczeniem które dzięki bramie wjazdowej zapewne utrudni złodziejom dostanie się do naszego pojazdu.

Powyżej wymienione czynniki powinny Państwu pomóc w podjęciu tego istotnego, ale jakże trudnego wyboru: GARAŻ CZY WIATA?!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *